Co děláme

Projekt FOODBOX

Foodboxy jsou sběrné kontejnery, které jsou nainstalovány v supermarketech v Brně a na Jižní Moravě. Jejich účelem je umožnit občanům darovat trvanlivou potravinu během jakéhokoliv nákupu, kdykoliv v průběhu roku. Chcete taky přispět? Koukněte, kde najdete nejbližší foodbox!

Sbírka potravin

Sbírka potravin je dnem solidarity, při kterém může každý pomoci tím nejjednodušším způsobem, darem trvanlivých potravin a drogerie. Koná se dvakrát ročně, a to vždy na jaře a na podzim.

Skladování a distribuce potravin

Darované potraviny (čerstvé i trvanlivé) svážíme do skladu, kontrolujeme je, třídíme a distribuujeme do více než stovky pomáhajících organizací v celém Jihomoravském kraji.

PROJEKT Pompo (OP PMP II.)

Do Operačního programu potravinové a materiální pomoci II (OP PMP) je Potravinová banka Brno zapojena od roku 2019. Operační program je financovaný z Fondu evropské pomoci nejchudším osobám. Vyhlašovatel výzev je Ministerstvo práce a sociální věcí ČR.

Vzdělávání a osvěta

Téma neplýtvání potravinami se snažíme při každé vhodné příležitosti prezentovat v médiích a prostřednictvím potravinových sbírek také mezi zaměstnanci velkých firem nebo úřadů. Dlouhodobě spolupracujeme s Mendelovou univerzitou v Brně.

 

Vy rozhodujete, my pomáháme

Potravinová banka Brno pravidelně zaváží potraviny a hygienické potřeby do obcí na jižní Moravě v rámci projektu „Potraviny pro obce postižené tornádem“. Projekt je součástí grantového programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“ společnosti Tesco a Nadace rozvoje občanské společnosti, a díky němu jsme získali nadační příspěvek na pohonné hmoty.